آشنایی با PLC شرکت زیمنس

با سلام خدمت شما همراه عزیز وب سایت برق پلاس. در خدمت شما هستیم با معرفی و آموزش پی ال سی شرکت زیمنس. در این مقاله از بخش وبلاگ برق پلاس سعی میکنیم بصورت جامع به این موضوع بپردازیم. بطور جامع پی ال سی یا کنترل کننده منطقی قابل برنامه ریزی، یک دستگاه الکترونیکی است که برای کنترل و اتوماسیون فرآیندهای صنعتی استفاده می‌شود. PLCها می‌توانند ورودی‌هایی مانند سنسورها، سوئیچ‌ها و دما را دریافت کنند و خروجی‌هایی مانند رله‌ها، موتورها را کنترل کنند. پی ال سی ها با استفاده از یک زبان برنامه نویسی خاص، به نام زبان سطح بالای پی ال سی، برنامه ریزی می‌شوند.

PLC شرکت زیمنس از چند زبان مختلف پشتیبانی میکنند. مانند زبان لدر، زبان بلاک دیاگرام، زبان STL و زبان های پیشرفته ای مانند زبان برنامه نویسی گراف. هر کدام از این زبان ها برای مورد و پروژه خاصی مورد استفاده قرار میگیرند. در ادامه به توضیح و آموزش PLC شرکت زیمنس در مدل های معروف آن میپردازیم.

centered image

شرکت زیمنس، یکی از بزرگترین تولید کنندگان پی ال سی در جهان است. زیمنس انواع مختلفی از PLC ها را تولید می‌کند که برای نیازهای مختلف صنایع و کاربردها مناسب هستند. برخی از محصولات پی ال سی زیمنس عبارتند از:

  • S7-200: این محصول، یک پی ال سی کوچک و اقتصادی است که برای کاربردهای ساده و کم حجم مناسب است. در گذشته از این نوع به فراوانی استفاده میشد ولی الان جای خود را به مدل PLC S7 1200  داده است. امروزه این مدل از مونتاژ خارج شده و تولید نمیشود. این پی ال سی دارای یک واحد پردازش مرکزی، حافظه، ورودی و خروجی دیجیتال و آنالوگ، تایمر، شمارنده و ماژول‌های ارتباطی است. این پی ال سی با استفاده از نرم افزار STEP 7 Micro/WIN برنامه ریزی می‌شود.

PLC SIEMENS S200

  • S7-300: این محصول، یک PLC قابل توسعه و چند منظوره است که برای کاربردهای پیچیده و متوسط مناسب است. یکی از تولیدات قدرتمند کمپانی زیمنس است. عمدتا برای کاربردهای صنعتی بزرگ قابل استفاده است. این مدل با کمک شبکه پروفی باس میتواند یک خط تولید گسترده را کنترل نماید. این پی ال سی دارای یک واحد پردازش مرکزی، حافظه، ورودی و خروجی دیجیتال و آنالوگ، تایمر، شمارنده، ماژول‌های ارتباطی، ماژول‌های توابع و ماژول‌های تکنولوژی است. این پی ال سی با استفاده از نرم افزار SIMATIC MANAGER برنامه ریزی می‌شود.

PLC SIEMENS S300

  • S7-400: این محصول، یک PLC قدرتمند و بزرگ است که برای کاربردهای پیچیده و بزرگ مناسب است. در صنایع پتروشیمی و پالایشگاه ها به فراوانی اسفاده میگردد. این پی ال سی دارای یک واحد پردازش مرکزی، حافظه، ورودی و خروجی دیجیتال و آنالوگ، تایمر، شمارنده، ماژول‌های ارتباطی، ماژول‌های توابع، ماژول‌های تکنولوژی و ماژول‌های امنیتی است. این مدل هم مانند سری ۳۰۰ امکان شبکه کردن و توسعه سخت افزاری را دارا است. این پی ال سی با استفاده از نرم افزار SIMATIC MANAGER برنامه ریزی می‌شود.
PLC SIEMENS S400
PLC SIEMENS S400
  • S7-1200: این محصول، یک پی ال سی جدید و مدرن است که برای کاربردهای کوچک و متوسط مناسب است. این مدل پیشرفته ۲۰۰ است که در بالا توضیح دادیم. این مدل امکان کنترل پروژه با استفاده از شبکه پروفی نت را دارا است. این پی ال سی دارای یک واحد پردازش مرکزی، حافظه، ورودی و خروجی دیجیتال و آنالوگ، تایمر، شمارنده، ماژول‌های ارتباطی و ماژول‌های تکنولوژی است. این پی ال سی با استفاده از نرم افزار TIA Portal برنامه ریزی می‌شود.
PLC SIEMENS S1200
PLC SIEMENS S1200
  • S7-1500: این محصول، یک پی ال سی پیشرفته و قدرتمند است که برای کاربردهای پیچیده و بزرگ مناسب است. این سری جایگزین سری ۳۰۰ میباشد و از لحاظ سخت افزار هم تراز با این مدل قرار دارد. این پی ال سی دارای یک واحد پردازش مرکزی، حافظه، ورودی و خروجی دیجیتال و آنالوگ، تایمر، شمارنده، ماژول‌های ارتباطی، ماژول‌های توابع، ماژول‌های تکنولوژی و ماژول‌های امنیتی است. این پی ال سی با استفاده از نرم افزار TIA Portal برنامه ریزی می‌شود.
PLC SIEMENS S1500
PLC SIEMENS S1500

دوره های آموزش PLC ما:

برای آموزش PLC SIEMENS ، لازم است که با مفاهیم اساسی پی ال سی، انواع محصولات پی ال سی زیمنس، نرم افزارهای برنامه ریزی PLC SIEMENS و زبان‌های برنامه نویسی پی ال سی زیمنس آشنا شوید. برای این موضوع آموزش های فراوانی را با کمک مهندسین مجرب صنعت کشور تهیه و تولید کرده ایم . این دوره های آموزشی بدون نیاز به هیچ پیش زمینه شما را به سطح عالی خواهند رساند. قدم به قدم مولف دوره در کنار شما خواهد بود و راهنماییتان خواهد کرد. جهت مشاهده این دوره ها وارد لینک زیر شوید.

جهت مشاهده پکیج های آموزش پی ال سی زیمنس کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست