فصل دوم آموزش شبکه صنعتی پروفی باس زیمنس

با نام و یاد خدای مهربان عرض سلام و احترام داریم خدمت شما همراه عزیز وب سایت برق پلاس. با فصل دوم از پکیج آموزش شبکه پروفی باس زیمنس در خدمت شما عزیزان هستیم. در این فصل از آموزش شبکه ProfiBUS هم طبق روال قبل آموزش پیش خواهیم رفت. به این معنی که مطالب را در دو قالب تئوری و عملی خواهید آموخت. تمام سرفصل ها ابتدا به صورت تئوری در محیط نرم افزار آموزش داده خواهد شد. سپس مطالبی که به صورت تئوریک آموزش دیده اید را به صورت سخت افزاری پیاده سازی خواهیم کرد. برنامه نویسی شبکه پروفی باس را به صورت پیشرفته در این فصل به اتمام خواهیم رساند.

 تمامی سرفصل های این پروژه آموزش شبکه پروفی باس زیمنس برروی تجهیزات گران قیمت کمپانی SIEMENS پیاده سازی خواهند شد. برنامه نویسی شبکه ProfiBUS را همزمان در محیط دو نرم افزار مطرح برنامه نویسی پی ال سی زیمنس فراخواهید گرفت. ابتدا مطالب در محیط نرم افزار SIMATIC MANAGER و سپس در محیط TIA PORTAL توضیح داده می شوند. در صورتیکه فصل اول از آموزش شبکه پروفی باس را مشاهده نفرموده اید. توصیه ما این است ابتدا فصل اول را مشاهده کرده و پس از تسلط فصل دوم را تهیه بفرمائید.

 برای خرید و دانلود آموزش روی دکمه زیر کلیک نمایید:

 خرید هر دوفصل با تخفیف ویژه:

آموزش شبکه پروفی باس زیمنس
آموزش شبکه پروفی باس زیمنس
آموزش شبکه پروفی باس زیمنس

مدت زمان آموزش:

۵ ساعت فیلم آموزشی

تعداد جلسات:

۱۲ جلسه فیلم آموزشی

حجم فایل دانلود:

۲٫۴ گیگابایت

ورژن نرم افزار:

ورژن: ۵٫۶ Simatic Manager
ورژن: Tia Portal v14

پیشنیاز:

فصل اول شبکه پروفی باس

سرفصل های این پروژه آموزش شبکه صنعتی پروفی باس زیمنس:

جلسه اول: پیکربندی Master / Slave با کارت CP.

استفاده از کارت شبکه پروفی باس در برخی از کاربردها اجتناب ناپذیر است. شناخت نحوه پیکربندی، برنامه نویسی و عیب یابی آن از نیازهای یک متخصص اتوماسیون صنعتی محسوب می شود. روش کار با کارت شبکه با روش هایی که برای پرت روی CPU قبلا توضیح داده شد متفاوت است. بنابراین نیاز است که به صورت تخصصی با اصول کار با کارت CP در شبکه پروفی باس آشنا شوید. این جلسه از آموزش شبکه Profibus به نحوه پیکربندی و برنامه نویسی Master/Slave با کمک کارت CP می پردازد.

جلسه دوم: پیکربندی Master / I-Slave با کارت CP (حالت اول).

کارت های شبکه CP 342-5 هم به صورت DP Master و هم به صورت DP Slave می توانند استفاده شوند. روی یک رک S7-300 تا چهار کارت CP را بطور همزمان می توانیم استفاده کنیم. با توجه به این موضوع سه حالت ممکن برای پیکربندی به روش Master-ISlave می توان در نظر گرفت. در این جلسه از آموزش شبکه پروفی باس زیمنس حالت نخست را مد نظر قرار می دهیم. یعنی کارت CP بعنوان DP Master مورد استفاده قرار می گیرد. اتصال سمت I-Slave در این حالت شبکه Profibus با کمک پرت DP روی CPU است. در این جلسه با مثالی همراه سنسور دمایی PT-100 نحوه ارسال و دریافت اطلاعات را تحت شبکه آموزش خواهیم داد.

آموزش شبکه profibus
آموزش شبکه profibus
آموزش شبکه profibus
آموزش شبکه پروفی باس زیمنس
آموزش شبکه پروفی باس زیمنس
آموزش شبکه پروفی باس زیمنس

جلسه سوم: پیکربندی Master / I-Slave با کارت CP (حالت دوم).

در این جلسه از آموزش شبکه پروفی باس زیمنس به حالت دوم پیکربندی Master – ISlave می پردازیم. کارت شبکه پروفی باس در سمت ISlave قرار داشته و در سمت Master از پورت DP روی CPU استفاده شده. ابتدا به نحوه پیکربندی سخت افزاری در نرم افزار Simatic Manager می پردازیم. لازم به ذکر است تمامی موارد در نرم افزار Tia Portal نیز توضیح داده شده است. پس از آموزش اصول پیکربندی سخت افزاری، در ادامه این جلسه از آموزش Profibus به برنامه نویسی خواهیم پرداخت. به صورت تخصصی با نحوه برنامه نویسی Master-ISlave آشنایی پیدا خواهید کرد. در آخر هم به صورت عملی با نحوه پیاده سازی سخت افزاری شبکه پروفی باس و اجرا برنامه آشنا خواهید شد.

جلسه چهارم: پیکربندی Master / I-Slave با کارت CP (حالت سوم).

این جلسه از آموزش شبکه پروفی باس زیمنس به حالت سوم پیکربندی Master-ISlave می پردازیم. در این پیکربندی از کارت شبکه Profibus در هر دو سمت Master & Slave استفاده شده است. در این جلسه تمرکز بر آشنایی شما با توابع DP-SEND و DP-RECV می باشد. آموزش نحوه تعریف ورودی های مجازی و اصول برنامه نویسی آنها یکی از موضوعات این جلسه آز آموزش شبکه پروفی باس می باشد. نحوه پیکربندی نرم افزاری و سخت افزاری شبکه و پیاده سازی عملی آنرا بر روی نجهیزات شرکت زیمنس فراخواهید گرفت

چنانچه فصل اول از آموزش شبکه پروفی باس زیمنس را مشاهده نکرده اید. جهت آگاهی از سرفصل های این پکیج ویژه بر روی دکمه زیر کلیک کنید!

آموزش شبکه پروفی باس
آموزش شبکه پروفی باس
آموزش شبکه پروفی باس

جلسه پنجم: پیکربندی Master/Master (بخش FDL Unicast specified).

این جلسه از آموزش شبکه Profibus به تشریح پیکربندی و برنامه نویسی به روش Master-Master می پردازد. شما در این جلسه با سرویس FDL زیمنس و لایه های ارتباطی مختلف آن آشنا خواهید شد. یادخواهید گرفت که در این روش پیکربندی سخت افزاری و برنامه نویسی به چه صورت انجام می شود. روش کوپل کردن و ساخت لینک های ارتباطی بین دو PLC SIEMENS به روش FDL-Unicast-Specified را فراخواهید گرفت.

جلسه ششم: پیکربندی Master/Master (بخش Unspecified).

در جلسه ششم از آموزش شبکه پروفی باس زیمنس به تشریح روش ارتباطی دیگری از سرویس FDL می پردازیم. در این بخش با ارتباط FDL با روش Unspecified آشنا خواهید شد. زمانیکه اطلاعات Master دوم را ندارید یادخواهید گرفت که چگونه شبکه پروفی باس را ایجاد کنید. یادخواهید گرفت که چگونه می توان PLC SIEMENS را با یک PLC متفاوت تحت شبکه PROFIBUS به یکدیگر مرتبط نمود.

جلسه هفتم: پیکربندی FDL Broadcast.

در این جلسه از آموزش شبکه PROFIBUS به شرح ارتباط Broadcast خواهیم پرداخت. شما با مشاهده این بخش با سرویس SDN و ویژگی های آن آشنا خواهید شد. با اصول برنامه نویسی به شیوه Broadcast و حجم دیتای مجاز آن در شبکه پروفی باس آشنا خواهید شد. مطالب این جلسه نیز پس از توضیحات کامل نرم افزاری برروی سخت افزار تست و توضیح داده خواهد شد.

چنانچه با برنامه نویسی PLC SIEMENS آشنایی ندارید. این پکیج آموزشی شما را در این موضوع مسلط خواهد کرد!

آموزش پی ال سی زیمنس

جلسه هشتم: ارتباط FDL به صورت Multicast در شبکه Profibus.

در این جلسه از آموزش شبکه پروفی باس زیمنس به معرفی ارتباط Multicat و شرح کاربرد آن خواهیم پرداخت. خواهید آموخت که به چه صورتن چند Master رابه صورت یک گروه درآورده تا بین خود به تبادل دیتا بپردازند. روش پیکربندی سخت افزاری چندین Master را در نرم افزار فراخواهید گرفت. با اصول برنامه نویسی شبکه Profibus در این نوع ارتباط به خوبی آشنا خواهید شد.

جلسه نهم: ارتباط S7 Connection در شبکه پروفی باس.

روش دیگری که برای تبادل دیتا به صورت Master-Master علاوه بر سرویس FDL وجود دارد، روش S7 Connection می باشد. در این جلسه از آموزش شبکه پروفی باسبه توضیح کامل این روش ارتباطی که مختص پی ال سی زیمنس است خواهیم پرداخت. در این جلسه به معرفی توایع PUT و GET و همینطور توایع SFB14 و SFB15 خواهیم پرداخت. این توایع جزو اصلی تبادل دیتا تحت شبکه Profibus در PLCهای سری ۳۰۰ و ۴۰۰ می باشند. نحوه پیکربندی سخت افزاری را هم در نرم افزار و هم به صورت عملی با مثال خواهید آموخت.

جلسه دهم: شبیه سازی تبادل دیتا با سیمولاتور.

در این جلسه شبیه سازی تبادل دیتا بر روی شبکه پروفی باس به کمک سیمولاتور را یادخواهید گرفت. مراحل کار را با ذکر مثالی همراه با سخت افزار PLC زیمنس توضیح داده ایم. با یادگیری این جلسه بعضی از پروژه های مد نظر خود را می توانید در محیط سیمولاتور براحتی تست نمائید. در این مثال شبکه Profibus بین پی ال سی سری ۴۰۰ و سری ۳۰۰ ایجاد شده است. تبادل دیتا با PLC سری ۴۰۰ از طریق پرت DP و با PLC سری ۳۰۰ با کارت CP انجام می شود.

آموزش شبکه profibus
آموزش شبکه profibus
آموزش شبکه profibus
آموزش شبکه پروفی باس زیمنس
آموزش شبکه پروفی باس زیمنس
آموزش شبکه پروفی باس زیمنس

جلسه یازدهم: ارتباط و کنترل درایو تحت شبکه پروفی باس.

در این جلسه به آموزش موارد زیر خواهیم پرداخت:

 • آموزش کاربرد شبکه Profibus به منظور کنترل درایوهای صنعتی.
 • معرفی انواع PPO به جهت کنترل درایو در شبکه پروفی باس.
 • معرفی PKW و PZD در تنظیمات پارامتری درایو تحت شبکه پروفی باس.
 • شرح کاربرد Control Word در بحث کنترل درایو تحت شبکه Profibus.
 • شرح کاربرد Status Word در بحث کنترل درایو تحت شبکه.
 • معرفی کاربرد فایل GSD و نحوه نصب آن در نرم افزار.
 • آموزش نحوه اتصال کابل شبکه پروفی باس به کانکتور ۹ پینه به صورت عملی.
 • معرفی ماژول شبکه پروفی باس درایو میکرومستر ۴۴۰٫
 • آموزش نحوه آدرس دهی ماژول شبکه پروفی باس درایو میکرومستر ۴۴۰ به صورت عملی.
 • آموزش نحوه نصب ماژول شبه به درایو بهمراه پنل اپراتور.
 • آموزش تنظیم پارامترهای شبکه در درایو Micromaster 440.
 • آموزش عملی وایرینگ شبکه بین PLC زیمنس و درایو میکرومستر۴۴۰٫
 • آموزش پیکربندی شبکه پروفی باس و درایو میکرومستر ۴۴۰ در نرم افزار.
 • حل چند مثال عملی بجهت تسلط کامل در کنترل درایو تحت شبکه Profibus.

آموزش جامع درایو MICROMASTER 440 زیمنس

جهت مشاهده آموزش جامع درایو میکرومستر ۴۴۰ زیمنس به فروشگاه محصولات آموزشی ما مراجعه فرمایید!

جلسه دوازدهم: آموزش شبکه پروفی باس در Tia Portal.

در جلسه آخر از آموزش شبکه Profibus زیمنس می پردازیم به نرم افزار Tia Portal. تمامی سرفصل هایی که در محیط Simatic Mnager ارائه شده، در محیط نرم افزار تیا پورتال هم آموزش داده ایم. پیکربندی ها و برنامه نویسی ها نیز در نرم افزار Tia Portal توضیح داده شده است. علاوه بر این مثال های گوناگونی هم به صورت عملی برای شما ارائه شده است.

آموزش شبکه PROFIBUS در تیا پورتال
آموزش شبکه PROFIBUS در تیا پورتال
آموزش شبکه PROFIBUS در تیا پورتال
آموزش شبکه پروفی باس زیمنس
آموزش شبکه پروفی باس زیمنس
آموزش شبکه پروفی باس زیمنس

برای مشاهده نمونه جلسه تدریس این پکیج آموزش شبکه پروفی باس زیمنس لطفا ویدیو زیر را مشاهده بفرمایید:

آموزش شبکه پروفی باس زیمنس
آموزش شبکه پروفی باس زیمنس
آموزش شبکه پروفی باس زیمنس

لازم به ذکر است کیفیت ویدیوها به صورت Full HD می باشد و با کیفیت ویدیوهایی که در بالا مشاهده فرمودید کاملا متفاوت است!

مخاطبان این پروژه آموزش شبکه ProfiBUS چه کسانی هستند؟

دوستان، تمام پروژه های آموزشی ما  از نقطه صفر طراحی پروژه و با بیانی ساده ارائه می شوند. به همین دلیل پروژه ها برای عزیزانی که تحصیلات و یا تخصص کاری مربوطه ندارند هم قابل استفاده می باشد. مولفین ما تمام پروژه ها را بادیدی به آینده مخاطب تهیه و ارائه می کنند. به این معنی که، مخاطب در آینده بتواند به تنهایی از پس پروژه هایی که دریافت می کند براحتی برآید. این پروژه آموزش شبکه پروفی باس زیمنس ویژه استفاده در صنعت ارائه شده است. به گونه ای که مخاطب پس از مشاهده این پکیج آموزشی مشکلی در بحث ایجاد این شبکه صنعتی پرکاربرد نخواهد داشت.

مخاطبین اصلی این پروژه آموزشی دانشجویان و کارشناسان: مهندسی برق، اتوماسیون صنعتی، کنترل و ابزار دقیق و برقکاران صنعتی می باشند.

گروه دوم مخاطبین ما هم علاقمندان به این حوزه می باشند. افراد علاقمند به یادگیری، با کمک این پروژه آموزش شبکه صنعتی پروفی باس بدون شک به نتیحه عالی دست خواهند یافت. پروژه ها به صورتی بیان شده اند که هر فردی با هر سطح اطلاعاتی می تواند از آنها استفاده کند. نتیجه ای که به آن دست خواهید یافت.

آیا این دوره آموزشی پشتیبانی هم دارد؟

بله و جالب است بدانید برق پلاس اولین و تنها وب سایت آموزشی است که اینگونه پشتیبانی ارائه می دهد. ما شما را به صورت مستقیم به خود مولف دوره آموزشی متصل می کنیم. نه با ایمیل و نه تیکت، بلکه با شماره تماس مستقیم خود مولف دوره آموزشی. براحتی و در صورت بروز هرگونه مشکل تنها با یک تماس تلفنی مشکل خود را رفع کنید.

شما پس از تهیه این پکیج آموزش شبکه پروفی باس زیمنس شماره و راه های تماس با مولف این دوره یعنی جناب آقای مهندس رضا زارعی را دریافت خواهید کرد!

خرید محصول به صورت “لینک دانلود” چیست؟

در این نوع خرید شما عزیزان پس از پرداخته هزینه خرید و در صورت موفقیت آمیز بودن تراکنش. وارد صفحه “تراکنش موفق” خواهید شد و در آنجا می توانید دانلود خرید خود را با کمک لینک های دانلود و راهنمایی های ارائه شده تکمیل نمایید. برای دسترسی مجدد به آموزش خریداری شده، از طریق آدرس ایمیلی که برای ما ارسال کرده اید این امکان فراهم شده است. در صورتی که زمان خرید امکان دانلود نداشتید میتوانید بعداً با مراجعه به ایمیل خود با توجه به توضیحات و راهنمایی های ارائه شده اقدام نمایید!

نام محصول: فصل دوم آموزش شبکه پروفی باس زیمنس.
مدرس: مهندس رضا زارعی.
مدت زمان آموزش: ۵ ساعت فیلم آموزشی.
تعداد جلسات: ۱۲ جلسه آموزش.
حجم فایل دانلود: ۲٫۴ گیگابایت.
کیفیت ویدیو: بسیار خوب – Full HD.

 برای خرید و دانلود آموزش روی دکمه زیر کلیک نمایید:

 خرید هر دوفصل با تخفیف ویژه:

در صورت بروز هرگونه سوال و یا مشکل در مورد این پروژه آموزشی، با شماره تماس ۰۹۲۲۶۰۱۱۲۱۴ تماس حاصل بفرمائید!

آموزش شبکه پروفی باس زیمنس
آموزش شبکه پروفی باس زیمنس
آموزش شبکه پروفی باس زیمنس
, , , , , , , , , ,

جلسات آموزشی بیشتر

۱۳ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • عرفان پارسا
  2019-05-08 15:58

  فوق العاده کاربردی. برای من که در صنعت مشغول بکار هستم واقعا مفید بود. از آقای مهندس زارعی و تیم برق پلاس متشکرم.

  پاسخ
 • سلام آموزش کاملی بود واقعا مفید و کاربردی. اگر ممکنه برای سایر شبکه های صنعتی هم آموزشی ارائه بدین.
  متشکرم

  پاسخ
  • برق پلاس
   2019-12-28 20:01

   با سلام، بله انشالله آموزش های دیگری نیز تالیف خواهیم کرد.

   پاسخ
 • salam…amozesh hmi haye simens ro dakhele barnamton nadarid dorsot konid???yani monitoring

  پاسخ
  • برق پلاس
   2020-06-24 13:53

   با سلام
   بله انشالله بزودی ارائه خواهیم کرد.

   پاسخ
 • نسبت به هزینه های میلیونی آموزشگاها واقعا خوبه دستتون درد نکنه

  پاسخ
 • دوره آموزشی بسیار مفیدی بود. واقعا همه مطالب اصلی کامل توضیح داده شده. ای کاش دوره آموزشی اترنت صنعتی و مدباس رو هم تدوین کنید. ممنون از مدرس دوره و تیم برق پلاس

  پاسخ
 • پورمحمدی
  2021-09-15 08:23

  بخدا حرف ندارید دست مهندس زارعی هم درد نکنه هرسوالی داشتم جواب دادن توصیه میکنم دوستانی که میخوان شبکرو از صفرش حرفه ای یادبگیرن حتما تهیه کنن کلی توی وقت و هزینشون صرفه جویی میشه. ممنون از برق پلاس و آقای زارعی

  پاسخ
 • میثم خدایاری
  2021-11-15 18:16

  عالی و کاربردی واقعا بکارم اومد تشکر تشکر تشکر

  پاسخ
 • علیرضا عسگری
  2023-03-27 19:20

  سلام من الان سایت شما رو کشف کردم خیلی عالی هست ،لطفا سئو سایت ببرید بالا تا بیشتر دیده بشین ،کلی سایت دیدم کلی فیلم آموزش خریدم اما به کیفیت و کاربردی این ها نیست

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   از لطف شما سپاسگزاریم. خوشحالیم که مطالب آموزشی ما براتون مفید واقع شده.
   موفق باشید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست