جلسه دوم آموزش اتوکد الکتریکال:معرفی کاربردی الگوها (tamplates)

به نام خدا و با سلام خدمت شما همراهان عزیز وب سایت برق پلاس. در جلسه دوم آموزش نرم افزار اتوکد الکتریکال. می خواهیم که روش درست انتخاب و استفاده از الگوهای اتوکد الکتریکال را آموزش دهیم. tamplate یا الگو بخش اساسی شروع طراحی در نرم افزار autocad electrical می باشد. آموزش های فراوانی در مورد خود نرم افزار ارائه شده اند. اما هیچ کدام به توضیخ مفصل پیرامون این بخش مهم نپرداخته اند. با ما همراه باشید.

آموزش اتوکد الکتریکال

معرفی این جلسه از آموزش اتوکد الکتریکال:

مدرس این دوره آموزشی: مهندس باقری.
مدت زمان این جلسه: “۱۱:۵۴ دقیقه.
جلسه آموزش: جلسه دوم.
مخاطبین: کارشناسان ، دانشجویان و علاقمندان به اتوکد الکتریکال.
طول این دوره آموزشی: نامشخص / در حال ساخت ادامه جلسات.

کاربرد الگوهای اتوکد الکتریکال چیست؟

tamplate یا الگو ، به منظور ایجاد یک چارچوب برای طراحی استفاده می شود. این چارچوب های autocad electrical تماما بر اساس استانداردهای بین المللی طراحی و ساخته شده اند. در این فیلم آموزشی به خوبی شما را با الگوهای اتوکد الکتریکال آشنا نموده ایم. شما عزیزان با مشاهده عکس های زیر می توانید تا حدودی با این الگوها آشنا شوید:

آموزش الگوهای اتوکد الکتریکال

۳ الگوی بالا واحد اندازه گیری امپریال را دارا می باشند. عموما با این واحد اندازه گیری سروکار نداریم. در تصویر زیر الگوها دارای سیستم واحد متریک می باشند. برای آشنایی با تفاوت این سیستم واحدها حتما فیلم آموزش اتوکد الکتریکال این جلسه را مشاهده کنید. حال بپردازید به تصویر زیر: 

معرفی tamplate در اتوکد الکتریکال

این tamplate ها را چگونه باید انتخاب کنیم؟

تمام این الگوها می بایست با توجه به نوع پروژه شما انتخاب شوند. tamplate به عنوان مرز طراحی به شما حدود اصلی برای محیط طراحی را نشان می دهد. هر کشور استاندارد خاص خود را به منظور اندازه گذاری این الگوها دارا می باشد. دقت کنید که حتما ویدیو این جلسه آموزش اتوکد الکتریکال را به خوبی تماشا کنید. چراکه در تصویرها به صورت خلاصه الگوهای اتوکد الکتریکال را معرفی کرده ایم. حال بپردازیم به ادامه معرفی الگوها:

آموزش اتوکد الکتریکال - جلسه دوم

در تصویر زیر با الگوهایی آشنا خواهید شد که بسیار کم با آنها سروکار داریم. اما الگوهای اصلی که برای نقشه کشی الکتریکی نیاز دارید تماماً در ویدیو توضیح داده شده اند. اگر نیاز به الگو در طراحی خودتان ندارید تصویر زیر می تواند به شما کمک کند:

آموزش autocad electrical

آیا از این الگوها می بایست استفاده کنیم؟

جواب بله است. برای ارائه یک طراحی اصولی و بر مبنای استاندارد موظفیم این کار را انجام دهیم. الگوهای اتوکد الکتریکال در کشور ما بر اساس استاندارد IEC طراحی شده اند. بدون این الگوها و پیروی از استاندارد در طراحی خروجی مطلوب و کاربردی نخواهیم داشت. ما در این فیلم آموزش اتوکد الکتریکال به خوبی تمامی اصول را به شما عزیزان آموزش داده ایم. حال با دقت بپردازید به ویدیو آموزش این جلسه:


موفق و سربلند باشید – علیرضا باقری

کانال تلگرام برق پلاس

, , , , , , , , , , , , , , , , ,

جلسات آموزشی بیشتر

۷ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست